Kawasaki J Concept üç tekerlekli motosiklet geri mi dönüyor?

kawasaki-j-concept-uc-tekerlekli-motosiklet-geri-mi-donuyor

Kawasaki USA, yakın zamanda 2018 Kawasaki J Concept üç tekerlekli motosiklet ile ilgili bir video yayınladı.
Kawasaki, bu yepyeni video kliple üç tekerlekli motosiklet trenine geri döndü.
J Concept, sürücü ile kusursuz bir şekilde iletişim kurabiliyor ve bisikletin özelliklerinde tam bir değişiklik yapılmasını sağlayan çeşitli sürüş modları taşıyor.

2018-Kawasaki-J-Concept-three-wheeled-motorcycle_7

Kawasaki USA kısa bir süre önce, geleceğe yönelik yönlerinden biri gibi görünen şey hakkında kısa bir iki dakikalık video yayınladı. Klip, öncelikle “Kawasaki | Yeni Yükseklikler (J Concept) ”. Kawasaki, üç tekerlekli teknolojisine yeniden odaklanıyor mu?

Video, yıllar boyunca Kawasaki Heavy Industries tarafından elde edilen birkaç önemli kilometre taşıyla başladı. Japon bir üreticiden birincisi, J Kavramı’nı süren bir 3D animasyon karakterine dönüşmeden önce rezil Kawasaki H2’yi süren bir sürücü gösterilirdi.

2018-Kawasaki-J-Concept-three-wheeled-motorcycle_8

Bu sefer, video görüntüleri gelecekteki J Concept’in yol koşullarına ve motosiklet kurulumlarına ilişkin sürücü ile verimli bir şekilde iletişim kurabileceğini ileri sürdü. Videonun en ilginç yanı, J Concept’in ‘Dik Mod’da’ üç tekerlekli olarak değişebilmesidir.

2018-Kawasaki-J-Concept-three-wheeled-motorcycle_6

“Attack Mode”, sürücünün videoda ne kadar büküldüğünü düşünerek sırt ağrısına yol açsa da, daha iyi aerodinamik sağlayarak motosikleti yere indirerek daha agresif bir duruş gösterdi.

2018-Kawasaki-J-Concept-three-wheeled-motorcycle_4

Kawasaki ve üç tekerlekli konsept aslında tamamen yeni bir şey değil. İlk J Concept 2013 yılında Tokyo Motor Show’da tekrar tanıtıldı. Kawasaki Devlet Başkanı Shigehiko Kiyama tarafından tanıtılan J Concept’in “eğlenceli, kolay ve kullanışlı” uyarlanabilir bir ulaşım platformunun çekici olasılığını araştırdığı söyleniyor.

2018-Kawasaki-J-Concept-three-wheeled-motorcycle_3

J Concept, “prodüksiyona hazırlanan” Yamaha Niken’in ilk rakibi olacak mı? Sadece zaman söyleyecek ve bu yılki Tokyo Otomobil Fuarı’nda Kawasaki’nin gerçekten özel bir şey getireceğini tahmin ediyoruz.

Kaynak: Bikesrepublic

Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir